Yummy

Türkiye’de meyve konsantreleri ve meyve suyu üretiminde lider olan Yummy, ticari faaliyetine 1995 yılında Mersin’de başlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana kendi öz kaynakları ve teknolojinin getirdiği yeniliklerle Türkiye’de ve dünyada istikrarlı büyüme hedefini ilke edinmiş olan firmamız, hedefi doğrultusunda kazançlarını yatırıma dönüştürmektedir. Bugün toplam 20.000 m² açık alan ve 10.000 m² kapalı alanda Mersin-Adana karayolunın 13’üncü kilometresinde yer alan tesisimiz konsantre üretim hattı ve meyve suyu üretim hatları olmak üzere iki ayrı üretim binasında faaliyet göstermektedir.

Yummy Meyve Suları Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi iç pazarın yanı sıra bugün 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Özellikle meyve suyu konsantreleri ve pulpları, %100 meyve suları, meyve nektarları, meyveli içecekler, meyve aromalı içecekler ve gazlı içeceklerin ihracı ile ülke ekonomisine canlılık kazandırmaktadır.

Bugüne kadar ihracat yaptığı ülkeler arasında; İngiltere, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avustralya, ABD, Kanada, Yunanistan, Arnavutluk, Yugoslavya, KKTC, Irak, Kuveyt, Suriye, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Malezya, Nijerya, Danimarka, Finlandiya gibi ülkeler bulunan Yummy, marka olarak dünya pazarında her geçen gün yerini daha da sağlamlaştırmaktadır.

Web Sitesi : www.yummy.com.tr