Gıda İsrafı Politikası

 GIDA KAYBINI VE İSRAFINI ÖNLEME VE AZALTMA POLİTİKASI

Gıda kaybı ve israfını azaltmak ve önlemek ana prensibimizdir.

Bu doğrultuda; İnsan tüketimi için kaliteli, güvenilir ve besleyici gıdaların üretilmesi, toplanması, işlenmesi ve dağıtımına yatırım yaparak, gıda kayıplarının ve gıda israfının azaltılmasına katkıda bulunmaktayız.

Gıda tedarik zinciri boyunca tüm paydaşlarımızla işbirliği ve ortaklıklarımız, gıda kayıplarını ve israfını azaltmak için çok önemlidir. Gıda kaybını ve israfını azaltmanın olumlu etkilerini gerçekleştirmek ve en üst düzeye çıkarmak için; yönetim yapımız ve personel gelişimimizin yanı sıra altyapı, teknoloji ve inovasyona yatırım yapmaktayız.

Halkın farkındalığını arttırmak, gıda kaybı ve israfının nerede meydana geldiğini tespit etmek, gıda kaybı ve israfını azaltmaya yönelik politikalarımız, stratejilerimiz ve müdahalelerimizin tasarlanmasına ve geliştirilmesine fayda sağlamaktadır.

Tesisimizin her seviyesinde gıda kaybı ve israfını azaltmak için bir kültür oluşturmuş ve bunu bir davranış biçimi olarak iyileştirerek sürdürürüz.

Yönetim sistemlerimizi, en etkin yöntemlerle izleyip değerlendirdiğimiz gıda kaybı ve israfını azaltmak için belirlediğimiz ölçülebilir hedeflerimizle ve gereken eğitimi sağladığımız çalışanlarımızın katkılarıyla sürekli iyileştiririz.