FSSC22000 SCHEME VERSION 5.1

FSSC 22000, FFSC (Gıda Güvenliği Belgelendirmesi Vakfı) tarafından oluşturulan tüm gıda zincirinde yer alan gıda üreticilerinin, gıda güvenliği sistemlerinin tetkik edilmesi ve belgelendirilmesinde kullanılan uluslararası çapta kabul görmüş, ISO temelli bir belgelendirme programıdır. FSSC 22000 belgesi, aynı zamanda kuruluşumuzun çiftliklerden fabrikamıza, ambalajdan üretime, üretimden lojistiğe gibi çeşitli alanlarda yakından ilgili olan gıda güvenliği konularında hem üretici ile tüketici arasından ki hem de ülkeler arasında ki gıda güvenliği bazlı ilişkilerin düzenlenmesinde fayda sağlamaktadır.

Bir gıda güvenliği yönetim sisteminin uygulanmasının ve sürdürülmesinin başarısı, kuruluşun iyi bir gıda güvenliği kültürüne sahip olmasına bağlıdır. Bu kültürün oluşmasının en temelinde eğitimler bulunmaktadır. Güney Süt ailesi olarak GFSI (Global Food Safety Initiative) tarafından onaylanmış gıda güvenliği standartlarından biri olan FSSC 22000 eğitimimizi tamamlamış bulunmaktayız.

Güçlü bir gıda güvenliği kültürüne sahip olan ve bunu davranış biçimine dönüştürmüş olan kuruluşumuz, çalışanlarına ve müşterilerine güvenli gıda üretmenin taahhüttünü vermektedir.

Share